• دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
پایش میدانی بازار خودروی پایتخت و نمایشگاه‌های خودرو حکایت از به صفر رسیدن معاملات دارد، موضوعی که به اعتقاد کارشناسان بیش از هر چیز ناشی از شیوع ویروس کرونا است.
صدور بخشنامه وزارت صنعت مبنی عدم صدور مجوز جدید برای احداث نانوایی اگرچه از سوی مسئولان این وزارتخانه با استدلال مطرح می‌شود اما منجر شده تا برخی از دارندگان پروانه کسب نانوایی مجوزهای خود را با قیمت‌های بسیار گزاف واگذار کنند.
مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد گفت: به لحاظ شرایط خاص و حمایت از تولید داخلی واردات در مناطق آزاد محدود شده است.
تیراژ ۹ ماه امسال خودرو‌های سواری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۸ درصد کاهش داشته است.
تولیدکنندگان جهادگر شده‌اند تا در شکست ویروس کرونا نقش خود را ایفا کنند و در این راستا، بسیاری از خطوط تولیدی در اصناف و صنایع، تبدیل به پایگاههایی برای تولید اقلام مورد نیاز کشور شده است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که قیمت لوازم خانگی سال آینده چقدر گران خواهد شد؟ گفت: با نشستی که میان تولیدکنندگان لوازم خانگی برگزار شد، قرار است با توجه به نرخ میزان تورم و افزایش قیمت دلار قیمت لوازم خانگی در سال ۹۹ تعیین شود، فعلا درباره میزان افزایش قیمت لوازم خانگی در سال جدید تصمیمی گرفته نشده است.
قطار برقی کرج - هشتگرد با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
یک مقام مسئول در وزارت نفت، گفت: یکی از مزایای تجربه خصوصی‌سازی در صنعت پتروشیمی، شفافیت نسبی هزینه‌ها و درآمدهای هر شرکت است که منجر به بهبود سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری این صنعت می شود.
شافعی درباره روند بررسی طرح بانکداری در مجلس گفت: بیم آن می‌رود که این طرح متاثر از انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی با شتاب‌زدگی تصویب شود و قانون برآمده از آن در نهایت نه تنها مشکلات فعلی را حل و فصل نکند بلکه چالش‌های تازه‌ای را فراروی سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان کشور قرار دهد.
حسین مدرس خیابانی در نامه‌ای به محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهوری درخواست کرد که مالیات صنوف (کسب‌وکارهای خرد مشخص) در اسفند ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا بخشیده شود.
رئیس اتحادیه صنف سنگ بری و سنگ تراش با تاکید بر اینکه دولت باید به داد تجار، کسبه و صنعتگران برسد اظهار داشت: ما صاحبان صنایع مختلف و صنوف متفاوت می توانیم در صورت ایجاد روابط خوب اقتصادی که دولت باید فراهم نماید، صنعت خود را صادر و کشور را به قطبی بزرگ در منطقه تبدیل کنیم.
آخرین عناوین