printlogo


عباس گلشن رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران
کرونا آرایشگاه ها را خالی از مشتری کرده است
کرونا آرایشگاه ها را خالی از مشتری کرده است
کد خبر: 429
رایشگاه های مردانه تحت نظارت مداوم اتحادیه بوده و هر روز در نوبت های مختلف نسبت به گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط کارشان اقدام لازم را انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از اتاق اصناف؛عباس گلشن رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با بیان اینکه متاسفانه کرونا آرایشگاه ها را خالی از مشتری کرده است، گفت: مراجعه به آرایشگاه ها نیاز روز مره مردم است اما در شرایط فعلی در صورت نیاز به مراجعه توصیه می شود به اماکنی که دارای مجوز بوده و اصول ایمنی و بهداشت را رعایت می کنند، رجوع کنید.

وی اضافه کرد: دستورالعمل های بهداشتی برای گندزدائی و ضدعفونی کردن محیط و وسائل مورد استفاده به اعضای اتحادیه ابلاغ شده و همکاران ما موظف و مکلف به اجرای صریح دستورات بهداشتی در رابطه با ممانعت از انتشار ویروس کرونا به مشتریان هستند.

گلشن با تأکید بر لزوم استفاده از لوازم شخصی اصلاح برای مشتریان، اظهارداشت: مراجعه کنندگان به آرایشگاه ها حتی الامکان سعی کنند وسائل مورد نیاز را در قالب یک کیف دستی همراه داشته باشند تا از سرایت احتمالی هرگونه بیماری جلوگیری شود.

وی افزود: البته همکاران ما در آرایشگاه های مورد تأئید و دارای مجوز همواره رعایت بهداشت را می نمایند اما در شرایط حاضر با توجه به تأکیدات اتحادیه، رعایت این اصول و مقررات بهداشتی دوچندان شده است.

گلشن تصریح کرد: آرایشگاه های مردانه تحت نظارت مداوم اتحادیه بوده و هر روز در نوبت های مختلف نسبت به گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط کارشان اقدام لازم را انجام می دهند.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با اشاره به کمبود مواد ضدعفونی و ملزومات بهداشتی لازم برای توزیع بین اعضای اتحادیه، گفت: متأسفانه این اتحادیه مواد ضدعفونی، دستکش و ماسک مورد نیاز آرایشگران را به میزان کافی نداشته و انتظار می رود مسئولان در این خصوص مساعدت لازم را به عمل آورند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیازمان به مواد ضدعفونی و سایر ملزومات بهداشتی را از بازار آزاد تهیه می کنیم و امیدواریم تسهیلات و یا سهمیه ای نیز برای این اتحادیه در نظر گرفته شود تا آن را بین همکاران توزیع کنیم.

گلشن با تأکید بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی در کلیه آرایشگاه ها، گفت: اگر آرایشگری نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدام ننماید بازرسان این اتحادیه امادگی دارند تا با بررسی موضوع نسبت به پلمپ آن واحد صنفی اقدام نمایند.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران در پایان با بیان اینکه آرایشگاه های بدون مجوز مکان های مناسبی برای مراجعه مردم نیستند، یادآورشد: از مردم عزیز تقاضا داریم در صورت مشاهده عدم رعایت اصول بهداشتی در آرایشگاه های سطح شهر، مراتب را به شماره ۰۲۱۷۷۵۲۰۳۵۷ اطلاع دهند تا بازرسان ما در اسرع وقت نسبت به رسیدگی به موضوع اقدام نمایند.

با شرایط کرونایی کشور، دستورالعمل‌های بهداشتی جدیدی برای آرایشگرها و مشتریان اعلام شده است که باهم میخوانیم:

در شرایط همه گیری و شیوع بیماری کرونا از رفتن به اماکن عمومی مثل آرایشگاه‌ها خودداری کنید.
در صورت رفتن به آرایشگاه، ماسک و دستکش و ژل الکلی به همراه داشته باشید.
با خود حوله شخصی ببرید و فقط از آن استفاده کنید.
به هیچ وجه از حوله‌های موجود در آرایشگاه استفاده نکنید.
از هدبند یا موبند شخصی خودتان در آرایشگاه استفاده کنید.
از پیش‌بند شخصی خودتان در آرایشگاه استفاده کنید.
حوله، هدبند و سایر وسایل شخصی خودتان را داخل کیسه پلاستیک با درب گره زده قرار دهید.
بلافاصله بعد از برگشتن از آرایشگاه، حوله و سایر وسایل شخصی همراه خود را با آب گرم و صابون بشویید.
در زمان حضور در آرایشگاه حتما ماسک بزنید.
از آرایشگر خود بخواهید حتما ماسک روی دهان و بینی خود داشته باشد.
در داخل آرایشگاه از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.
هرگز دست خود را به صورتتان نزنید.
حوله و وسایل شخصی خود را بر روی سطوح آرایشگاه قرار ندهید.
ترجیحا از موچین، قیچی، شانه و برس شخصی خودتان استفاده کنید، در غیر اینصورت از آرایشگرتان بخواهید قبل از شروع کارش آنها را در حضور شما با مواد الکلی ضدعفونی نماید.
.از هرگونه کاشت ناخن، مژه و… در این مدت خودداری کنید.
از هر گونه تزریق در آرایشگاه خودداری کنید.
در صورت عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با دستمال کاغدی بگیرید و یا داخل آرنج خود عطسه و سرفه کنید.
دستمال کاغذی که در آن عطسه یا سرفه کرده اید را تا کرده و داخل کیسه‌ای که به همراه دارید گذاشته، درب آن را گره بزنید و درون کیسه زباله درب دار بیندازید.
از دست زدن به قسمت داخلی دستمال کاغذی که در آن عطسه یا سرفه کرده اید خودداری کنید.

لینک مطلب: http://jahanasnaf.ir/News/item/429