• دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
مصطفی قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاورین املاک تهران مطرح کرد:

هماهنگی مشاوران املاک با اداره ثبت در آینده نزدیک

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران بیان کرد: در آینده نزدیک مشاوران املاک با اداره ثبت هماهنگ خواهند شد و متقاضیان جهت دریافت پلاک ثبتی باید با سامانه کد رهگیری اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار جهان اصناف مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک تهران تهران حذف قولنامه و یا مبایعه نامه مسکن را تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان مبایعه نامه و یا قولنامه حذف نمی‌شود و طبق قانون ۱۰ مدنی هر قراردادی که بین دو یا چند نفر به امضا برسد لازم الاجرا ست.
خسروی با بیان اینکه ۱۳۴ هزار مشاور املاک در تهران وجود دارد، گفت: تمامی این مشاوران املاک باید ساماندهی شوند و طبق قانون نظام صنفی باید نظارت بر تمامی مشاوران املاک افزایش یابد.
خسروی تاکید کرد: نظارت بر تمامی مشاوران املاک طبق قانون تشدید می‌شود و با هر گونه تخلف و یا اقدام غیر قانونی برخورد خواهد شد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاکتهران با بیان اینکه ساماندهی مشاوران املاک در کمیسیون لوایح صنفی تصویب شد و هم اکنون مقرر شد کد رهگیری در زمان باقیمانده دولت دوازدهم اجرایی شود.

او اظهار کرد: با توجه به آنکه دریافت کد رهگیری از سوی متقاضیان خرید و فروش و یا اجاره لازم الاجرا نبود، اما خوشبختانه تا به امروز به دلیل افزایش امنیت معامله تمامی قراداد‌های مسکنی از طریق دریافت کد رهگیری انجام می‌شد.
خسروی بیان کرد: هم اکنون قوه قضائیه خود خواستار ساماندهی مشاوران املاک بوده و همین موضوع باعث شد که در قانون لوایح دریافت کد رهگیری تصویب شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران یادآور شد: دریافت کد رهگیری تا به امروز مصوبه هیئت دولت را داشت، اما از مجلس مصوبه‌ای دریافت نکرده بود که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته به زودی این موضوع در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.
او توضیح داد: در گذشته عده‌ای عنوان می‌کردند که در دیوان عدالت اداری موضوع کد رهگیری مطرح نشده، اما با پیگیری‌های انجام شده سامانه کد رهگیری با وزارت اقتصاد و دارایی، بانک‌ها، وزارت راه و شهرسازی به زودی یکپارچه می‌شود.
خسروی بیان کرد: در آینده نزدیک مشاوران املاک با اداره ثبت هماهنگ خواهند شد و متقاضیان جهت دریافت پلاک ثبتی باید با سامانه کد رهگیری اقدامات لازم را انجام دهند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران تاکید کرد: چندی پیش شایعه‌ای مبنی بر حذف قولنامه و یا مبایعه نامه مطرح شده بود که این موضوع با پیگیری از قوه قضائیه کاملا رد شد و تنها ساماندهی مشاوران املاک در کشور مطرح شده است.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین