• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران

تخفیف ۵۰ درصدی گلفروشان برای مقابله با رکود ناشی از کرونا/ کاهش ۸۰ درصدی خرید گل/ گلفروش‌ها، گل‌ها را دور می‌ریزند

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران گفت: به دلیل رکود بی‌سابقه در بازار گل برای جلوگیری از زیان بیشتر گلفروشان تمامی محصولات با تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی عرضه می‌شود و در صورت سفارش غیرحضوری ارسال رایگان خواهد بو

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از اتاق اصناف اکبر شاهرخی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا بازار گل را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: گزارش‌های ارسالی به اتحادیه نشان می‌دهد فروش گل ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: رکود حاکم بر بازار گل بی‌سابقه است به نحوی که در هیچ از بحران‌های که در ۴۰ سال گذشته پشت سرگذاشته‌ایم به این میزان کاهش فروش گل نداشته ایم.

شاهرخی با تاکید بر اینکه در حال تجربه جدیدی از رکود در بازار هستیم، افزود: در بدترین شرایط و بحرانی‌ترین روزها هیچگاه مراسم‌های و تجمعاتی مانند عروسی، جشن‌ها و عزداری‌ها و … کاملا متوقف نشده بود، اما شیوع ویروس کرونا تمامی این تجمعات و مراسم‌ها را متوقف کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران تصریح کرد: کسادی بازار موجب شده برخی گلفروش‌ها اقدام به دور ریختن گل ها کنند.

شاهرخی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز، گفت: هر ساله در این بازه زمانی استقبال مردم از خرید گل بسیار زیاد بود و شاهد رونق بازار بودیم.

وی اضافه کرد: خرید گل‌های مانند سنبل و لاله در سبد خرید نوروزی بیشتر مردم بود، اما امسال خرید این دو نوع گل نیز به کمترین میزان خود رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران از تصمیم این اتحادیه برای اجرای طرح تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصد برای محصولات خبر داد.

شاهرخی گفت: این طرح با هدف خروج بازار از رکود و نجات گلفروش‌ها از ورشکستگی انجام می‌شود.

وی از دیگر اقدامات انجام شده برای کمک به گلفروش‌ها درخواست از صاحبان مغازه‌ها برای بخشش اجاره بهای اسفند و فروردین عنوان کرد.

شاهرخی تصریح کرد: ۴۰ درصد از گلفروش‌ها در مغازه‌های اجاره‌ای مشغول به کار هستند و عدم دریافت اجاره بها می‌تواند به آن‌ها کمک بزرگی باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران  بخشودگی مالیات را از دیگر مواردی بر شمرد که می‌تواند در این شرایط به گلفروشان کمک کند.

شاهرخی پیش بینی کرد: در صورت عدم یاری گلفروشان در سال آینده شاهد بسته شدن زنجیره‌ای مغازه‌های این صنف باشیم

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین