• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

آغاز به کار جشنواره مجازی بهاره از ۲۳ اسفند/ هماهنگی برای حضور اصناف انجام شده است

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به آغاز طرح جشنواره مجازی بهاره برای عرضه کالاهای صنوف از طریق فروشگاه‌های اینترنتی گفت:‌ با چند اتحادیه مختلف برای مشارکت بیشتر در طرح فروش اینترنتی رایزنی شده است

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از اتاق اصناف قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران درباره برگزاری  «جشنواره بهاره مجازی»، گفت: بر اساس اقدامات انجام شده توسط وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت شرایطی به وجود آمده تا اصناف با همکاری فروشگاه‌های اینترنتی کالاهای خود را طی یک هفته از طریق فضای مجازی عرضه کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم تردد کمتر مردم در سطح شهر با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و … شرایطی فراهم شد تا با استفاده از ظرفیت فروشگاه‌های اینترنتی، اصناف بخشی از کالاهای موجود خود را از طریق فضای مجازی عرضه کنند.

وی افزود: البته با توجه به زمان کم برای اجرای طرح  جشنواره بهاره مجازی ممکن است صنوف به صورت ۱۰۰درصدی نتوانند از این طرح بهره‌مند شوند اما در این شرایط این کار اقدام خوبی است و ما از آن استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ فروشگاه اینترنتی برای عرضه کالاهای صنوف تا کنون اعلام آمادگی کرده‌اند، بیان داشت: از طریق فضای مجازی و ظرفیت این فروشگاه‌های اینترنتی فضایی برای عرضه کالاهای صنوف فراهم می‌شود و اصناف می‌توانند کالاهای مورد نظر خود را بر اساس قواعدی که فروشگاه‌های اینترنتی برای آنها تعیین می‌کنند کالای خود را در فضای مجازی معرفی کرده و از این طریق فرصت فروش بیشتری را می‌یابند.

فراهانی افزود: با توجه به شرایط لازم است تا مردم در سطح شهر تردد بسیار کمی داشته باشند و جزء مواقع بسیار ضروری این ترددها انجام نشود. بنابر این با این شرایط اصناف فرصت فروش کمتری می‌یابند که با برگزاری این جشنواره مجازی می‌توان بخشی از کسادی بازار صنوف را جبران کرد.

وی افزود: البته زمان برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح بسیار محدود بود اما اقداماتی انجام شده تا این طرح از امروز آغاز شود ضمن اینکه مدت زمان اجرای طرح با توجه به شرایط پیش آمده بسیار کوتاه و تا پایان ۲۹ اسفند ماه ۹۸ است.

نوده‌فراهانی تصریح کرد: برای جلب مشارکت صنوف در طرح جشنواره بهاره مجازی با اتحادیه‌های پوشاک،‌کیف و کفش، کفش چرم دست‌دوز و آجیل و خشکبار رایزنی انجام شده و از آنها خواسته شده تا در طرح مذکور مشارکت پررنگ‌تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بهتر بود در عنوان این جشنواره فروش مجازی از کلمه بهاره استفاده نمی‌شد،‌گفت:‌این طرح، طرح فروش اینترنتی کالا است و نباید آن را جایگزین نمایشگاه بهاره دانست.

رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت:‌ با اعمال کاهش مالیات بر ارزش افزوده توسط دولت انتظار می‌رود مشوقی برای حضور بیشتر صنوف در این طرح فراهم شود.

وی افزود: ضمن اینکه برای ترغیب مردم به خرید اینترنتی به خصوص در شرایط فعلی کشور که لازم است تردد مردم در سطح شهر کاهش یابد، باید اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بیشتری صورت گیرد.

نوده‌فراهانی اظهار داشت: باید توجه شود که کالاهای واحدهای صنفی دارای پروانه معتبر در این فروشگاه‌های اینترنتی عرضه شود تا در صورت بروز هرگونه مشکلی برای خریداران امکان تعویض کالای خریداری شده و یا در صورت لزوم شکایت مشتری فراهم باشد. مردم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت جشنواره مجازی بهاره به آدرس Bahar99.ir از فروشگاه‌های اینترنتی مورد نظر خود کالاهایی که توسط صنوف عرضه می‌شود را خریداری کنند.

لازم به ذکر است این جشنواره کار خود را از ۲۳ اسفند آغاز کرده و تا ۲۹ اسفند ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین