• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران

تصمیم گیری ها بدون حضور و استفاده از نظرات اتاق اصناف انجام می شود

نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران با اذعان به اینکه شبکه توزیع در ایران با مشکلات زیادی روبروست گفت: بازرسی اتاق اصناف به همراه بازرسی پلیس امنیت اقتصادی و تعزیرات بازار را رصد و بازرسی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از اتاق اصناف خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس  دوم اتاق اصناف تهران با بیان اینکه توزیع داروها در صلاحیت اصناف نیست گفت: داروها در شبکه داروخانه ای توزیع می شوند و شرایط خاص خودش را دارند و عرضه آن ها با نسخه پزشک امکان پذیر است.

وی متذکر شد: لوازم پزشکی و آزمایشگاهی یک طیف وسیعی از وسایل اعم از دستکش و ماسک و بسیاری از موارد دیگر را دربرمی گیرد و دو اتحادیه ” لوازم پزشکی” در تهران و “مواد شیمیایی” هم مواد و لوازم و مایحتاج آزمایشگاه ها، داروخانه ها و کارخانجات مرتبط را با هماهنگی وزارت بهداشت پخش می کنند.

نائب رئیس دوم اتاق اصناف تصریح کرد: ما هم اکنون شاهد هجمه عظیم به بازار در حوزه ماسک و دستکش و الکل و مواد شوینده هستیم که ناشی از تصمیم خلق الساعه و اشتباه مسئولان یعنی ممنوعیت داروخانه ها از فروش ماسک بود.

ابراهیمی نیا با مقایسه شبکه توزیع ایران با کشورهای دیگر گفت: شرایط اقتصادی و شبکه توزیع کشورهای دیگر متشکل از گروه های رسمی پخش است که از دیرباز فعالیت می کردند اما تولید، توزیع و حلقه های واسطه در ایران در حال گذار از حالت سنتی به حالت مانیتورینگ است که به عنوان مثال در حوزه دارویی با توجه به حساسیت بالایی که دارد تقریباً به این حالت رسیده ایم.

وی ادامه داد: چندی پیش اتاق اصناف چندین واحد صنفی خواروبار فروشی را بررسی کرد که حتی میزان موجودی خود را هم نمی دانستند. در حال حاضر شرکت های پخش با تولیدکنندگان قرارداد می بندند و این باعث می شود که مسئولان واحد صنفی هم از مشکلاتی چون میزان موجودی و انبارداری باخبر باشند.

نائب رئیس اتاق اصناف با اذعان به اینکه شبکه توزیع در ایران با مشکلات زیادی روبروست گفت: بازرسی اتاق اصناف به همراه بازرسی پلیس امنیت اقتصادی و تعزیرات بازار را رصد و بازرسی می کند.

ابراهیمی نیا ادامه داد: وظیفه ما پیشگیری از جرم با ابزارهای موجود است اما در جایی که تشکیلات الکترونیکی و توزیعی که خارج از دید و مجوز ما کار توزیعی را انجام می دهند ما چه قدرت نظارتی داریم؟! ضمن اینکه تصمیم گیری ها هم بدون حضور و استفاده از نظرات اتاق اصناف انجام می شود.

نائب رئیس دوم اتاق اصناف با بیان اینکه اتحادیه ها با قدرت کار می کنند و بازار و اصناف و کسبه دارای پروانه حبیب الله اند و خلافکار نیستند متذکر شد: بازرسی اتاق اصناف سالانه بیش از ۷ میلیارد تومان هزینه بازرسی می کند و پرونده ها را به تعزیرات ارسال می کند اما کاسب حبیب الله است.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین