• سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس

آشفتگی به وجود آمده در تنظیم بازار در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه است/ دولت می‌خواهد با ادامه گرانی کالاها زمینه احیای وزارت بازرگانی را فراهم کند

مصطفی طاهری با بیان اینکه آشفتگی کنونی بازار در ۴۰ سال گذشته، بی سابقه است، گفت: اگرچه برخی، اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست را دلیلی برای نابسامانی بازار می دانند اما دولتمردان تفکیک نشدن وزارت بازرگانی از صنعت را به عنوان دلیل اصلی آشوب موجود در بازار مطرح می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از نوداقتصادی، مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: آشفتگی کنونی بازار در ۴۰ سال گذشته، بی سابقه است و قیمت ها افسارگسیخته افزایش می یابد. اگرچه برخی، اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست را دلیلی برای نابسامانی بازار می دانند اما دولتمردان تفکیک نشدن وزارت بازرگانی از صنعت را به عنوان دلیل اصلی آشوب موجود در بازار مطرح می‌کنند این در حالی است که این دو موضوع بهانه‌ای بیش نیست و به نوعی دولت در تلاش است تا با ادامه گرانی کالاها، بر ضرورت انتزاع وزارت بازرگانی از صمت تاکید کند.

وی بیان کرد: صحبت های رئیس جمهور درباره تفکیک وزارت صمت نوعی گروکشی بوده که با توجه به شرایط کنونی کشور پسندیده نیست. در حال حاضر دولت کار را زمین گذاشته و با بهانه تراشی از انجام وظیفه خود در حوزه تنظیم بازار شانه خالی می کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین