• شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران

با کاهش قیمت دلار قیمت طلا آن طور که انتظار می‌رفت، ارزان نشد / انس جهانی طلا در تاریخ رکورد زد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جهان اصناف؛ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آینده طلا چه می‌شود؟ گفت: از هفته گذشته تاکنون به دلیل کاهش قیمت دلار قیمت طلا تا حدودی ثابت شده است؛ این در حالی است که با کاهش قیمت دلار قیمت طلا آن طور که انتظار می‌رفت، ارزان نشد. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت انس جهانی طلا روند نوسانی قیمت طلا در اولین هفته مرداد ماه ادامه‌دار باشد.

ابراهیم محمدولی افزود: با ثبات قیمت طلا تقاضا نیز در بازار کاهش یافته است. علت کاهش تقاضا نیز این است که مردم در نظر دارند قیمت طلا به حداقل برسد تا با خیال آرام‌تری بتوانند خرید مورد نظر را داشته باشند.

درگیری تجاری چین و آمریکا قیمت طلا را گران کرد
او به علت افزایش قیمت طلا و قیمت انس جهانی طلا اشاره و اظهارکرد: به دلیل درگیری‌های تجاری اخیر میان چین و آمریکا امروز در طول تاریخ قیمت انس جهانی طلا رکورد زد و به بالاترین سطح قیمت یعنی هزار و ۹۰۲ دلار رسید. افزایش قیمت انس جهانی طلا نسبت به هفته گذشته ۲۰۰ دلار رشد داشته است.

محمدولی با اشاره به قیمت انواع سکه گفت: قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت پنج میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز به قیمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

بر این اساس در اولین روز اولین هفته مرداد ماه قیمت انس جهانی طلا در تاریخ رکورد زد و به قیمت هزار و ۹۰۲ دلار رسید. به نظر می‌رسد با افزایش پی در پی قیمت انس جهانی، قیمت طلا در بازار داخلی تاثیر بپذیرد. حال آیا روند افزایشی قیمت طلا در اولین هفته مرداد ادامه‌دار است؟

اخبار مرتبط
نظرات شما