• سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران

مرغ کیلویی ۷۰۰ تومان ارزان شد

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران از کاهش ۳۰ درصدی مصرف مرغ در ماه های اخیر خبر داد و گفت: امروز قیمت مرغ در واحدهای صنفی به کیلویی ۱۸ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جهان اصناف ؛مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اعلام این مطلب اظهار کرد: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان، نرخ هر کیلو مرغ در کشتارگاه کیلویی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، نرخ هر کیلو مرغ در واحدهای پخش ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ هر کیلو مرغ در واحدهای توزیع کیلویی ۱۸ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو مرغ در بازار نسبت به هفته گذشته کیلویی ۷۰۰ تومان ارزان شده است، تصریح کرد: کاهش تقاضای مصرف مرغ در بخش خانگی و صنعتی و افزایش توزیع موجب شد تا روند قیمت مرغ در بازار کاهشی شود.

یوسف خانی اظهار کرد: میزان مصرف مرغ در بخش خانگی و صنعتی کاهش ۳۰ درصدی داشته است زیرا از یک سو تالارها و رستوران ها تعطیل هستند و از سوی دیگر قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است به همین دلیل میزان مصرف مرغ به شدت کم شده است و تقاضا برای خرید این کالا به حداقل رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده، مرغ و ماهی خاطرنشان کرد: کاهش تقاضا در بازار از یک سو و افزایش عرضه مرغ از سوی تولیدکنندگان موجب شده تا قیمت مرغ کاهشی شود.

یوسف خانی درباره وضعیت قیمت ماهی در بازار تصریح کرد: با توجه به کمبود تقاضا برای خرید و مصرف ماهی در فصل گرم سال هیچ نوع تغییری در قیمت ماهی نداریم.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین