• سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
بهروز جلالی، رئیس اتحادیه جراید تهران:

گرانی کاغذ موجب کاهش ۳۰ درصدی عرضه نشریات شد

به گزارش پایگاه خبری جهان اصناف به نقل از اتاق اصناف؛بهروز جلالی، رئیس اتحادیه جراید تهران با اشاره به گرانی کاغذ و تاثیر آن بر چاپ، تکثیر و خرید نشریات و رونامه‌ها بیان داشت: با توجه به گران شدن کاغذ و تورم‌های جانبی دیگر، قیمت نشریات نیز افزایش پیدا کرد و این امر منجر به کاهش عرضه ۳۰ درصدی نشریات شد.

جلالی با تاکید بر اینکه چاپ مطالب بی‌مایه و تکراری به جای مطالب ارزنده در جراید، شیوع کرونا و … اعضای اتحادیه را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده، گفت: مهمتر از مشکلات فوق، افزایش غیرکارشناسی و غیرمنطقی ۴۰۰ درصدی اجاره بهای کیوسک‌ها در شرایط خاص و تورم بالا در اقتصاد کشور که از سوی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بوده و مصوبه یکطرفه شورای شهر را به دنبال داشته، موجب تشویش اعضاء شده است.

جلالی تصریح کرد: تاثیر شیوع کرونا و عدم اعتماد مردم از خرید در بیرون از خانه و انتشار اخبار تمامی روزنامه‌ها به صورت مجازی از دیگر عواملی است که حتی پس از بازگشایی صنوف، رکود را به دنبال داشت. هرچند شهرداری به ضدعفونی کردن دکه‌های روزنامه فروشی در ساعاتی از شب می‌پردازد اما مردم مانند سابق هنوز اعتماد به خرید بیرون از منزل ندارند.

وی گفت: اتحادیه جراید دارای ۱۲۰۰ عضو است که ۸۸۰ تا از آنها با پروانه فعالیت می‌کنند و مابقی در مراحل صدور هستند. اتحادیه خود را موظف می‌دانست و می‌داند تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اعضاء را رصد کند، چراکه واقفیم پیشگیری هزاران برابر بهتر و مفیدتر از درمان است.

اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین