• دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
گیر کرده در گذشته

مورینیو و توجیه‌های توخالی!

چیزی که بیش از هر چیزی در این دو روز دیده شد گیر کردن مورینیو در گذشته بود. یک مربی اما برای ادامه دادن به موفقیت باید به آینده نگاه کند، نه گذشته.

مارک اوگدن / ژوزه مورینیو در دو روزی که کارشناس شبکه بی‌این اسپورتس بود مشاهدات و نظرات جالبی داشت. از همه بیشتر اما توصیه‌اش به اونای امری درباره مسوت اوزیل بود که توجه‌ها را جلب کرد: «او برای بازگشت به اوج نیاز به توجه و مراقبت دارد». این توصیه بود که باعث گرد شدن چشم‌های همه یونایتدی‌ها شد.

مورینیو هیچ‌وقت خودآگاهی زیادی نداشته، اما اینکه او به مربی دیگری بگوید باید احساسات بازیکنانش را در نظر بگیرد دیگر نمونه بارزی از این «به کاری که می‌کنم توجه نکن، به چیزی که می‌گویم گوش بده» بود. پل پوگبا، مارکوس رشفورد، لوک شاو، الکسیس سانچر و کریس اسمالینگ همه حاضرند شهادت دهند که مربی سابق‌شان خودش به توصیه‌ای که به امری کرده بود عمل نمی‌کرد.

ماه‌های آخر مورینیو در اولدترافورد پر از جو منفی بود و نظرات او درباره اوزیل در استودیوی بی‌این اسپورت دقیقا نشان داد چرا او برای بازگشت به بالاترین سطح مربیگری باید تغییری در راه و روش‌هایش پدید بیاورد. چیزی که بیش از هر چیزی در این دو روز دیده شد گیر کردن مورینیو در گذشته بود. هیچ بحثی درباره کارنامه او وجود ندارد، مربی‌ای که در پرتغال و انگلیس و ایتالیا و اسپانیا قهرمان لیگ شده، دو بار چمپیونز لیگ را فتح کرده و جام‌های داخلی زیادی هم برده اما یک مربی برای ادامه دادن به موفقیت باید به آینده نگاه کند، نه گذشته.

کلید واژه
اخبار مرتبط
نظرات شما

آخرین عناوین